Śliwkowy Szlak
Śliwkowy Szlak to atrakcyjny turystycznie i przyrodniczo obszar siedmiu małopolskich gmin (Czchów, Gnojnik, Iwkowa, Łososina Dolna, Gródek nad Dunajcem, Korzenna, Lipnica Murowana).
Motywem przewodnim obszaru stała się śliwka, będąca symbolem tradycji i kultury mieszkańców.
Szczególne walory przyrodnicze i mikroklimat sprawiają, że obszar słynie z licznych sadów, a tradycyjne, proekologiczne metody produkcji i suszenia owoców wpływają na ich wyjątkowy smak i aromat.
Śliwkowy Szlak to również bogate dziedzictwo historyczne, materialne i duchowe oraz infrastruktura turystyczna, sprzyjająca zarówno aktywnemu wypoczynkowi, jak i spędzaniu czasu w ciszy, z dala od miejskiego zgiełku.

Marka lokalna

Stowarzyszenie „Na Śliwkowym Szlaku” od wielu lat podejmuje działania związane z budową wspólnej dla całego obszaru marki lokalnej, wykorzystującej zasoby kulturowe, historyczne i przyrodnicze.
Zwieńczeniem tych prac było przyznanie w 2020 roku certyfikatów posługiwania się znakiem promocyjnym Śliwkowy Szlak®.
Zostaje on przyznany podmiotom posiadającym wysokiej jakości produkty lub usługi, wykorzystujące lokalne zasoby i przyczyniające się do dalszego rozwoju obszaru. Oznaczone znakiem produkty, obok wysokiej jakości i gwarancji pochodzenia, charakteryzują się przyjaznością dla środowiska, mieszkańców i klientów.

Kolekcja Śliwkowy Kwiat

Pracownia Dekoracji „Chochlik” w dniu 4 czerwca 2020 r. uzyskała prawo do używania i posługiwania się znakiem marki lokalnej Śliwkowy Szlak®
Certyfikowana „Kolekcja Śliwkowy Kwiat” obejmuje linię lnianych tekstyliów domowych. Wyróżniający motyw haftu – kwiat śliwy, nawiązuje do symboliki ściśle związanej z miejscem i marką Śliwkowy Szlak.
Produkty kolekcji, zgodnie z filozofią firmy, powstają na bazie surowców naturalnych. Wyróżnia je, tak jak i pozostałe produkty Chochlika, wyjątkowa estetyka, indywidualny, niepowtarzalny charakter, perfekcja w wykonaniu i dbałość o najdrobniejsze szczegóły.
Kolekcja oprócz walorów estetycznych ma również charakter funkcjonalny. Lniane serwety i obrusy, przytulne poduchy, kobiece fartuszki kuchenne, lniane worki mają być nie tylko pamiątką. Pełnią funkcje użytkowe, a przez symbolikę kwiatu śliwy przywołują miłe wspomnienia i sprawiają, że zwykłe, codzienne czynności czy domowe obowiązki nabierają wyjątkowego charakteru.